Pokemon Go iPhone 6’da Neden Çalışmıyor?

Pokemon Go, bildiğiniz gibi çocukluğumuzun süper çizgi filmi. Pokemon Go ise bu çizgi dizinin mobil versiyonu ile ortaya çıkan mobil oyun. Eğer benim gibi büyük bir Pokemon hayranı iseniz, o zaman bu oyunun son aylarda ne kadar popüler olduğunu bildiğinizden eminim. Oyunun kendisi hem çocuklar hem de yetişkinler için büyük bir hit. Peki, Pokemon Go neden iPhone 6’da çalışmıyor? Kısa cevap, Apple’ın en yeni cihazı için henüz piyasaya sürülmemiş olmasıdır. Pokemon Go , iPhone eski sürüm de çalışmıyor neden anlamaya ihtiyacımız var kısa bir süre ama ilk iPhone üzerinde çalışmıyor neden detaya gireceğiz.

iPhone 6 Pokemon Go Oyunu Açılmıyor?

Temel olarak, bir akıllı telefondaki uygulamaları kullanmak için, cihazın Haziran 2021’den önce üretilmiş olması gerekir. Bununla birlikte, sorun çoğu akıllı telefon işletim sisteminin yazılım gereksinimlerinde yatmaktadır. Bazıları, Android gibi, akıllı telefonlarda kullanmak için daha uyarlanabilir olsa da, yalnızca belirli cihazlarda çalışan bazı özellikler vardır. Bunun ana örneği, düzgün çalışması için iOS cihaz işletim sistemi desteğine sahip olması gereken iPhone 6 gibi akıllı telefonlardır.

iPhone, şu anda piyasadaki en popüler akıllı telefon cihazlarından biridir. Güçlü bir iş aracından basit bir eğlence cihazına kadar çok sayıda uygulamayı çalıştırabilir. Bu nedenle, birçok geliştiricinin iPhone için bir uygulama oluşturmak istemesi şaşırtıcı değildir, ancak daha önce de belirtildiği gibi, yalnızca önceki akıllı telefon modeliyle uyumlu olanlar iPhone’da Pokemon Go’yu başarıyla başlatabilecektir. Bunun nedeni, cihazın iPhone için geliştirildiğinde oyunu çalıştırmak için kullanılandan farklı bir yazılım ağı kullanmasıdır.

Pokemon Go iPhone 6 Oyundan Atma Sorunu?

Pokemon Go’nun iPhone ile uyumlu olmamasının birkaç nedeni var. İlk olarak, iPhone’un büyük grafikler için gereken belleği içerecek kadar alanı yok. iPhone için grafikleri optimize etmek mümkün olsa da, bu geliştiriciden ek kaynaklar gerektirebilir. Herhangi bir ciddi geliştiricinin bunu yapması pek olası değildir ve sonuç olarak Pokemon Go iPhone için mevcut olmayacaktır.

Pokemon Go iPhone 6 Sorunu

Pokemon Go’nun iPhone veya başka bir akıllı telefon için mevcut olmamasının bir başka nedeni de Apple’ın Nintendo ile olan anlaşmasıdır. Anlaşma, Nintendo’nun iPhone kullanıcılarının Nintendo mobil uygulamasına erişmesine izin vermek için iPhone’a en az 60 sürekli gün münhasırlık sağlayacağını belirtiyor. Bildiğiniz gibi, önemli sayıda akıllı telefon Apple Inc.tarafından üretilmektedir. Samsung ve HTC gibi diğer şirketlerle işbirliği içinde. Bu cihazlar iPhone ve Android işletim sistemleri de dahil olmak üzere çeşitli işletim sistemlerinde çalışır.

iPhone 6 Pokemon Go Sinyal Sorunu

Pokemon Go‘nun serbest bırakılmasını bekliyorsanız, oturma odanızda veya evinizin başka bir yerinde oynayabilirsiniz, seyahat ederken bile bu oyunu oynamaya devam edebileceğinizi bilmelisiniz. Oyun akıllı telefonunuzdaki iTunes uygulamasından indirilebildiğinden, ülke dışında olsanız bile nerede olursanız olun oynamaya devam edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir iPhone sağlayıcısı bulmak ve ücretsiz servislerine kaydolmak ve ardından Pokemon Go’nun keyfini çıkarmak için iPhone’u kullanabileceksiniz. Bunu yaparak, başka bir akıllı telefon cihazı satın almanız gerekmeyeceğinden çok para kazanacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir