Vodafone Kartvizit İptal Etme

Vodafone son zamanlarda aboneleri için yeni bir servisin kullanıma yönelik tanıtımlara başladı. Bahsi geçen servisin adı ise Vodafone Kartvizittir. Vodafone kartvizit özelliğini kendi isminde barındırmaktadır. Bu servisin sunduğu hizmet hakkında en önemli ipucu adından gelmektedir. Kartvizitler kurumsal kimliğimizi ön plana çıkarır. Gerekli durumlarda bizi tanıtan ve kolay bir şekilde iletişim kurmamızı sağlayan yegâne şeydir. Bu iletişim yollarını diğer kişilere sunma konusunda bize pratiklik kazandırır. Ki bundan ötürü iş dünyası için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Vodafone bu aşamada da bir kolaylık sağlar ve hizmeti sunma adına kartvizit verme işlemini dijitale taşıdı. Böylece kartvizit, kişi tarafından oluşturulduktan sonra ücret karşılığında gerekli görülen kişilere gönderimi sağlanıyor. Ancak bu işlemi beğenmeme durumunuzda muhakkak olup buna yönelik Vodafone Kartvizit İptal işlemi de mevcuttur. Bu durumun olma ihtimali ne kadar az olsa da sizlere bu hizmeti vermekte üzerimize düşen görevlerden biridir.

Vodafone Kartvizit İptali

Vodafone Kartvizit İptal hakkında ayrıntılı bir veriye sizleri ulaştırmadan önce servisin şartları, ücreti gibi hususları incelemekte fayda var. Bu hizmet faturalı ya da faturasız fark etmeksizin tüm hat kullanıcılarına sunulmaktadır. Abonelerin bu durumda karşılaşacakları tek olumsuz yan, akıllı telefonlara sahip olma gereksinimleridir. Bu hizmet ancak akıllı telefon kullananların kullanabileceği tarzda bir hizmettir. Çünkü eski tip telefonlarda ve belli başlı modellerde (Blackberry, Samsung J5) bu servis kullanım dışıdır. Servisi kullanan her kullanıcı için mesaj başına 60 kuruş ücret tahsis edilmektedir. Faturalı hatlarda ise ücret direkt faturaya yansıtılmaktadır. Ancak faturasız hat kullanıcıları için hat içerisinde bakiye olması şarttır. Çünkü mesajlarda gereksinilen tutar direkt olarak kesildiği için bakiye de ücretin olması gerekmektedir.

Vodafone Kartvizit İptal İşlemi Nasıl Olur

Vodafone Kartvizit iptal işlemi oldukça basittir. Servise üye olduktan sonra beğenmemiş olabilirsiniz. Veya servisin telefonunuza uygunsuzluğundan ötürü kullanamamış bu nedenle iptal ettirmek istiyor da olabilirsiniz. Bu durumdan mütevellit kullanım şartları dikkat etmek önemlidir. Tüm bu olumsuz durumlarla karşılaşmışsanız Vodafone Kartvizit İptal etme işlemlerinizi bilmeniz gerekir. Aslında iptal etme süreci değindiğimiz gibi basittir ve abonelikten kısa süre sonrada bitirebilirsiniz. Dolayısıyla taahhüt şartınız yoktur.  İlk yol olarak Vodafone SIM Menü’sünü tercih edebilirsiniz. Menüye girdiğinizde orada Cep Kartvizit başlığını göreceksiniz. O kısmı açarak servisin açık olduğunu gösteren ibareyi kapalı yapmanız gerekmektedir. Böylece abonelik sonlandırılır. Diğer yandan 7231’eKAPAT yazarak kısa mesaj oluşturduğunuzda iptal etme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir